Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Dom Pomocy Społecznej w Woli Chruścińskiej
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Usługi świadczone na rzecz mieszkańców


USŁUGI ŚWIADCZONE NA RZECZ MIESZKAŃCÓW

Mieszkańcy Domu Pomocy objęci są podstawową i specjalistyczną opieką medyczną. Są wożeni na konsultacje w poradniach specjalistycznych, na badania diagnostyczne i do szpitali. Organizowane są również wyjazdy mieszkańców do ich domów rodzinnych

Mieszkańcy Domu poza opieką medyczną mają możliwość uczestniczenia w imprezach turystycznych , rehabilitacyjno - sportowych oraz spotkaniach i warsztatach integracyjnych organizowanych przez organizacje pozarządowe : Stowarzyszenie Pomocy LARIS lub Wyspa Skarbów. Każdy niepełnosprawny ma możliwość korzystania z oferty kulturalnej i różnych form integracji w nowym otoczeniu, bo żyjąc ciekawiej i zaspokajając swoje potrzeby typowe dla każdego człowieka, osoba niepełnosprawna psychicznie jak i fizycznie będzie stabilna psychosocjalnie i zdrowsza emocjonalnie.

Naczelnym zadaniem funkcjonowania instytucji Domu Pomocy Społecznej jest realizacja ustawowych i statutowych zadań związanych z potrzebami mieszkańców.

Ponieważ Dom realizuje obowiązujące standardy podstawowych usług świadczonych dla podopiecznych, w dalszej pracy bardzo ważną rolę odgrywać będzie współpraca wszystkich grup pracowniczych w tworzeniu właściwej atmosfery w placówce, zapewnienie mieszkańcom poczucia bezpieczeństwa, prawidłowa realizacja indywidualnych planów wspierania.

Nasze obserwacje potwierdziły, że im lepsze warunki techniczne, w tym możliwości zaspokajania potrzeb mieszkańców są większe. Jednocześnie można wykazać, że poziom przygotowania zawodowego personelu wpływa na pełniejsze zaspokojenie potrzeb podopiecznych, pozwala na lepszą realizację postawionych zadań i większe zrozumienie spraw mieszkańców, dlatego w następnych latach również będziemy motywować i wspierać pracowników chcących podnosić swoje kwalifikacje.

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Woli Chruścińskiej od lat odnoszą sukcesy w rywalizacji sportowej osób niepełnosprawnych. W związku z tym w dalszym ciągu planujemy rozwijanie zainteresowań sportowych u naszych podopiecznych poprzez udział w olimpiadach i turniejach .

Istotną rzeczą jest promowanie placówki w środowisku lokalnym które przybiera wiele różnych form, miedzy innymi poprzez :

  1. aktywny udział w wydarzeniach ważnych dla powiatu i gminy ,

  2. artykuły w prasie lokalnej i regionalnej informujące o działalności DPS,

  3. zapraszanie do udziału w imprezach organizowanych przez placówkę władz powiatu

  4. udział grupy artystycznej „Wolanie” utworzonej w naszej placówce w imprezach kulturalnych na terenie gminy i powiatu,

  5. spotkania z dziećmi i młodzieżą z placówek oświatowych z terenu gminy i powiatu.

  6. przyjmowanie studentów i uczniów na praktyki zawodowe,

  7. współpraca z organizacjami pozarządowymi:

  • Stowarzyszenie Pomocy LARIS

  • Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Domów Dziecka i Rodzin Zastępczych „Wyspa Skarbów”.

Wszystkie wymienione działania odnoszą pożądane efekty, gdyż wiele osób jest zainteresowanych umieszczeniem swoich bliskich w Domu Pomocy Społecznej w Woli Chruścińskiej

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Grzegorz Stachecki 27-10-2016 13:02
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Grzegorz Stachecki 27-10-2016
Ostatnia aktualizacja: - 27-10-2016 13:02