Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Dom Pomocy Społecznej w Woli Chruścińskiej
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Opis Domu

 

OPIS DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W WOLI CHRUŚCIŃSKIEJ

Dom Pomocy Społecznej w Woli Chruścińskiej jest jednostką organizacyjną pomocy społecznej Powiatu Kutnowskiego o zasięgu ponadgminnym. Dom przeznaczony jest dla 95 osób przewlekle psychicznie chorych. Zlokalizowany jest w odległości 15 km od centrum miasta Kutna, położony w gminie Łanięta, w sąsiedztwie lasów w Głogowcu oraz w odległości 2 km od drogi nr 581.

Takie usytuowanie Domu sprzyja rehabilitacji i wypoczynkowi mieszkańców.

Dom świadczy całodobową opiekę poprzez zaspokajanie mieszkańcom potrzeb bytowych, edukacyjnych, wspomagających i społecznych.

Nadzór nad działalnością Domu sprawuje Starosta Kutnowski przy pomocy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie.

Nadzór nad realizacją zadań, w tym jakością działalności Domu oraz jakością usług, a także zgodnością zatrudnienia pracowników domu z wymaganiami kwalifikacyjnymi, sprawuje Wojewoda Łódzki.

Podstawowymi dokumentami określającymi działalność DPS są :

- Rozporządzenie Ministra Polityki Społecznej z dnia 19 października 2005 r. w sprawie domów pomocy społecznej (Dz. U. Nr 217, poz. 1837),

- Ustawa z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2008 r., Nr 115, poz. 728) z późniejszymi zmianami.

 

W DPS obowiązuje regulamin organizacyjny opracowany przez Dyrektora Domu i przyjęty przez Zarząd Powiatu w Kutnie. W Regulaminie zostały unormowane m.in. zasady działania Domu, zakres i poziom świadczonych usług, prawa i obowiązki mieszkańców, struktura organizacyjna oraz szczegółowy zakres zadań dla Domu i jego komórek organizacyjnych.

Wojewoda Łódzki (po rozpatrzeniu wniosku Starosty Kutnowskiego) decyzją nr 63/1 z dnia 12 sierpnia 2008 r. wydał Powiatowi Kutnowskiemu zezwolenie na czas nieokreślony na prowadzenie Domu dla osób dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie. Decyzja ta została zmieniona w dniu 09.02.2016 r, kiedy to zmieniono profil domu na Dom Pomocy Społecznej dla osób przewlekle psychicznie chorych.

 

 

 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Grzegorz Stachecki 27-10-2016 09:36
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 27-10-2016
Ostatnia aktualizacja: Anna Matusiak 21-11-2022 08:27