Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Dom Pomocy Społecznej w Woli Chruścińskiej
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Usługi świadczone na rzecz mieszkańców


USŁUGI ŚWIADCZONE NA RZECZ MIESZKAŃCÓW

Mieszkańcy Domu Pomocy objęci są podstawową i specjalistyczną opieką medyczną. Są wożeni na konsultacje w poradniach specjalistycznych, na badania diagnostyczne i do szpitali. Organizowane są również wyjazdy mieszkańców do ich domów rodzinnych

Mieszkańcy Domu poza opieką medyczną mają możliwość uczestniczenia w imprezach turystycznych , rehabilitacyjno - sportowych oraz spotkaniach i warsztatach integracyjnych organizowanych przez organizacje pozarządowe : Stowarzyszenie Pomocy LARIS lub Wyspa Skarbów. Każdy niepełnosprawny ma możliwość korzystania z oferty kulturalnej i różnych form integracji w nowym otoczeniu, bo żyjąc ciekawiej i zaspokajając swoje potrzeby typowe dla każdego człowieka, osoba niepełnosprawna psychicznie jak i fizycznie będzie stabilna psychosocjalnie i zdrowsza emocjonalnie.

Naczelnym zadaniem funkcjonowania instytucji Domu Pomocy Społecznej jest realizacja ustawowych i statutowych zadań związanych z potrzebami mieszkańców.

Ponieważ Dom realizuje obowiązujące standardy podstawowych usług świadczonych dla podopiecznych, w dalszej pracy bardzo ważną rolę odgrywać będzie współpraca wszystkich grup pracowniczych w tworzeniu właściwej atmosfery w placówce, zapewnienie mieszkańcom poczucia bezpieczeństwa, prawidłowa realizacja indywidualnych planów wspierania.

Nasze obserwacje potwierdziły, że im lepsze warunki techniczne, w tym możliwości zaspokajania potrzeb mieszkańców są większe. Jednocześnie można wykazać, że poziom przygotowania zawodowego personelu wpływa na pełniejsze zaspokojenie potrzeb podopiecznych, pozwala na lepszą realizację postawionych zadań i większe zrozumienie spraw mieszkańców, dlatego w następnych latach również będziemy motywować i wspierać pracowników chcących podnosić swoje kwalifikacje.

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Woli Chruścińskiej od lat odnoszą sukcesy w rywalizacji sportowej osób niepełnosprawnych. W związku z tym w dalszym ciągu planujemy rozwijanie zainteresowań sportowych u naszych podopiecznych poprzez udział w olimpiadach i turniejach .

Istotną rzeczą jest promowanie placówki w środowisku lokalnym które przybiera wiele różnych form, miedzy innymi poprzez :

  1. aktywny udział w wydarzeniach ważnych dla powiatu i gminy ,

  2. artykuły w prasie lokalnej i regionalnej informujące o działalności DPS,

  3. zapraszanie do udziału w imprezach organizowanych przez placówkę władz powiatu

  4. udział grupy artystycznej „Wolanie” utworzonej w naszej placówce w imprezach kulturalnych na terenie gminy i powiatu,

  5. spotkania z dziećmi i młodzieżą z placówek oświatowych z terenu gminy i powiatu.

  6. przyjmowanie studentów i uczniów na praktyki zawodowe,

  7. współpraca z organizacjami pozarządowymi:

  • Stowarzyszenie Pomocy LARIS

  • Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Domów Dziecka i Rodzin Zastępczych „Wyspa Skarbów”.

Wszystkie wymienione działania odnoszą pożądane efekty, gdyż wiele osób jest zainteresowanych umieszczeniem swoich bliskich w Domu Pomocy Społecznej w Woli Chruścińskiej

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Grzegorz Stachecki 27-10-2016 13:02
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Grzegorz Stachecki 27-10-2016
Ostatnia aktualizacja: - 27-10-2016 13:02